Агроконсалтинг

  Агроконсалтинг. Технический аудит агрофирм. Агропроекты и фермы под ключ.  Консультирование по агробизнесу  

for friendly farming

 

 
       

------------------------------------------------------

Home      Контакти     Про нас     Реалізовані проекти агроконсалтингу

 Географія наших проектів    Технічний аудит агропідприємств    Агропроекти і ферми під ключ

Навчання агрономів  Чому вигідно інвестувати в аграрний бізнес і сільське господарство

Політика конфіденційності

 

 

Last updated: 2019, Червень 12

 

Експерт озвучив українську стратегію продовольчої безпеки. Сучасні технології без альтернативи

 

Олексій Орлов, провідний експерт з сільського господарства, виробництва продовольства та сучасних інноваційних технологій в аграрному бізнесі, поділився найважливішою стратегією. Цікаво подивитися, які цілі і завдання бачить кращий міжнародний експерт з підвищення продовольчої безпеки не тільки нашої держави та Європи, но і Світу. Тим більше що такі цілі цілком можливо реалізувати, тому що Україна вже зараз, не тільки входить в число тих не багатьох країн, які є Світовими лідерами в експорті продовольства, але й має величезний потенціал збільшення експорту якісних продуктів харчування. Отже, по пунктах:

 

 

Приватна власність на землю, як в найзаможніших країнах Європи, Британській Співдружності Націй і в США. Без варіантів і фантазій про «мораторій», про якій люблять розмірковувати деякі українські політики. Приватна власність - це основа світової економіки і стабільності, а також можливість для аграріїв-бізнесменів залучити додаткові позики, а для пенсіонерів, які проживають в сільській місцевості - хороша можливість продати землю і отримати відмінний прибуток, що перевищує суму річної орендної плати за землю в 7-10 разів . Ми вже знаємо, на гіркому досвіді, чим це закінчується, коли багато старих людей, що живуть у селах і не мають родичів, вмирають та не можуть побачити цих грошей. А приватна власність на землю - це надійно. І дуже добрий сигнал всьому Світу.

 

 

Введення загороджувальних мит на експорт не переробленої сировини - зерна, олійних культур, соняшнику, сої. Це призведе до того, що великі експортери інвестують і побудують переробні потужності саме в Україні, і будуть експортувати продукти з більш високою доданою вартістю. А не будуть вивозити з України сировину, яка має низьку ціну. Таким чином, створяться нові робочі місця, і збільшиться кількість грошей, що залишаються в Україні. Фермери також будуть отримувати більше грошей, так як переробні підприємства платять за зерно більше, ніж експортери. Це призведе до зростання добробуту.

 

 

Інвестиції в сучасну логістику - автомобільну і водну. Україна має унікальне і стратегічно важливе розташування, яке забезпечує переваги в експорті та в логістиці. Не багато країн в Світі мають такі переваги. Цей пункт гармонує з другим пунктом цієї програми і дуже важливий для забезпечення продовольчої безпеки. Не можна плодити корупцію завдяки заборонам на рух зерновозів по дорогам, а також не можна штрафувати аграріїв і експортерів за великі вантажівки-зерновози на дорогах. Треба будувати сучасні порти і хороші, міцні дороги з сучасного бетону, призначені для таких вантажівок - як в Австралії і в США - в країнах, які мають найсучаснішу аграрну логістику в Світі, і забезпечують увесь Світ продовольством. Будівництво доріг з бетону - це вічні дороги без ремонту і великих витрат на їх експлуатацію і відсутність корупції. А також - це значне зниження собівартості транспортування зерна.

 

 

Зниження до мінімуму державного регулювання аграрного бізнесу в Україні. У сьогоднішньому вигляді, від міністерства сільського господарства та інших структур, що займаються регулюванням аграрного сектора - більше шкоди, ніж користі. Це фактор, що гальмує збільшення виробництва якісних продуктів харчування в Україні.

 

 

Заборона кормових сумішевих антибіотиків, які зараз широко використовують у при виробництві продуктів птахівництва, рибоводства та тваринництва. Контроль мікотоксинів в продуктах харчування. Не хочеться померти від невідомої бактеріальної інфекції, стійкої до антибіотиків. Це основа біобезпеки держави і кожної людини.

 

 

Просування для фермерів і аграріїв на рівні держави найважливіших наукових досягнень і технологій, які дозволять поліпшити якість продуктів, збільшити виробництво і дозволять ефективно протидіяти змінам клімату. Важливих для продовольчої безпеки: протидія змінам клімату, дотримання сучасних технологій, энергоефективність, зелена енергетика, захист ґрунтів, захист навколишнього середовища, зниження викидів парникових газів, створення лісосмуг, CTF, ґрунтозахисні технології, інноваційна агрохімія, ГМО-культури і сучасна генетика, сучасна техніка, та інших.

 

 

Аграрна освіта. Всім відомо, що добрий фермер, дасть фору будь-якому професору з аграрного вузу за рівнем своїх практичних агарних знань. А повинно бути навпаки. Необхідно реформування аграрної освіти - перетворення з теоретичноъ в практичну.

 

 

Розвиток і просування агарного консалтингу на рівні держави. Часто фермери отримують невеликий стабільний прибуток і не хочуть щось міняти. Завдання аграрного консалтингу - консультувати державу і просувати інновації аграріям, для підвищення прибутковості фермерського бізнесу і для підвищення ефективності сільського господарства в цілому.

 

 

Доступне фінансування. Без фінансування неможливий прогрес в агарному бізнесі. Погане технічне забезпечення, в більшості випадків - це наслідок того, що для аграрія практично неможливо взяти кредит в банку. А також сьогоднішня ціна кредиту в 45-50%, це не підйомна сума. А для фермерів східної України, завдяки розпорядженню НБУ, отримання банківської позики неможливо взагалі.

 

 

Зниження податкового тиску на аграріїв. Не секрет, що останні зміни до податкового кодексу були прийняті без будь-яких розрахунків. Як можна було обкласти фермерів додатковим податком в 20% (ПДВ), при середній рентабельності їх сільськогосподарського бізнесу в 24%? Не секрет, що праця комбайнера і шахтаря - найважча. Хто ж буде дуже тяжко працювати - на спеці і в холоді, в пилу і бруду - за 4%? Тому весь аграрний бізнес і пішов «в тінь» - і виробники зерна і експортери. Так як у них немає виходу - фермери, якщо не продадуть зерно за готівку, то розоряться. Тому вони і продають зерно за «кеш», а експортери скуповують його за «кеш». Так як за безготівковим розрахунком купити гарне зерно взагалі нереально. Це дуже плодить корупцію і дуже влаштовує податкову, так як дає можливість отримувати «відкати» і з фермерів і з експортерів.

 

 

Технічне переозброєння аграрного бізнесу та переробної промисловості, впровадження сучасних технологій - автоматизація, енергоефективність, CTF, віддалений контроль ресурсів онлайн, Precision Farming, RAS, PFF, IPM, SDI, Strip-Till & No-Till, та інші. Прогрес - це наш друг, який дозволяє отримувати додатковий прибуток фермеру і збільшувати виробництво якісних продуктів харчування для держави.

 

 

Розвиток тваринництва, теплиць, садівництва і овочівництва, а також зберігання та переробної промисловості. Це високий додатковий прибуток, як для фермера, так і для держави в цілому.

 

 

«Блакитна революція». Ми живемо в епоху, коли високі технології дозволяють вирощувати продукти не тільки на суші, але і в морі. Розвиток аквакультури і аквапоніка, дозволять подвоїти виробництво продуктів харчування.

 

 

Зелена енергетика. Відновлення зеленого тарифу. Використовувати зелену енергію в 4-6 разів дешевше, ніж газ! Стимулювання розвитку інноваційної зеленої енергетики. Хоча цьому і протидіє корупційне енергетичне лобі, але гріх не розвивати зелену енергетику. І нікому не потрібно казати, що енергетична безпека - це безпека держави. Наприклад, в Британії зелена енергетика вже стала більш прибутковою, ніж традиційна. І зарплати в цьому секторі там вже набагато вище. Зелена енергія - це прекрасно і це потрібно. Так як в 2020-е - епосі нафти прийде кінець, то треба бути готовим до цього!

 

 

Інтеграція з Європейським агарним ринком, якнайшвидше надання Україні членства в ЄС. Це дасть додаткові ринки збуту, інвестиції, технології і дешеві кредити для прогресивних аграріїв.

 

 

Істотне нарощування західних інвестицій в аграрний сектор України. Важливий акцент, який відмінно корелює з усіма попередніми пунктами. Потрібні гарантії недоторканності приватної власності, стабільні податкові правила для агробізнесу та скорочення чисельності контролюючих органів. Тут велосипед винаходити не треба - усе треба робити по готовим західним кресленнями.

 

 

Програма дуже важлива і позитивна. Але верх наївності - думати, що все зорганізується само собою. Потрібно підтримувати, просувати і розвивати усі пункти даної програми - це дасть поштовх розвитку сільського господарства і держави. Завдяки впровадженню інновацій, можливе збільшення виробництва продуктів харчування в Україні в 4-5 разів, в порівнянні з існуючим зараз рівнем! Продовольча безпека - це основа розвитку держави.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дисклеймер

© Всі права захищені. Захист авторських прав та правила сайту

© Agricultural Consulting Service - Агроконсалтинг. Технічний аудит агробізнесу. Агропроекти і ферми під ключ. Консультування з агробізнесу. Підвищення прибутковості аграрного бізнесу, отримання додаткового прибутку

www.farming.org.ua