Агроконсалтинг

 

Агроконсалтинг. Дорадчі послуги. Технічний аудит агрофірм. Проекти під ключ.  Консультування з агробізнесу

for friendly farming

 

         
   

Home      Контакти     Про нас     Реалізовані проекти агроконсалтингу

 

 Географія наших проектів    Технічний аудит агропідприємств    Агропроекти і ферми під ключ

Навчання агрономів  Чому вигідно інвестувати в аграрний бізнес і сільське господарство

Політика конфіденційності

 
   

Last updated: 2019, Липень 15

 
   

  Нові сорти озимої пшениці для регіонів з нестабільним зволоженням

 

Канд. с.г. наук, Олександр Кордін, канд. с.г. наук, Олександр Тарасенко, компанія Saaten-Union Romania

 

Під редакцією канд. с.г. наук, Олексія Орлова

 

   

В останні роки валовий збір озимої пшениці в Україні стабільно перевищує 25 млн. т., а площа посівів становить більше 6 млн. га за середньої продуктивності 4,12-4,22 т/га. Проте є значний потенціал до збільшення середньої урожайності, враховуючи значні кліматичні зміни в регіонах, адаптацію щодо технології вирощування, та в першу чергу якісним сортовим підбором.

 

Традиційно компанія Заатен-Уніон,  як в Європі, так і в Україні займає провідні позиції по сортам озимої пшениці, усім добре відомі інтенсивні сорти німецької селекції –  Скаген, Торрілд, Мулан та ін.

 

Набирають обертів популярності - ще 2 гібриди озимої пшениці. Та наші селекціонери прагнуть  збільшити наявну лінійку сортів та розширити ареал вирощування і в першу чергу, за рахунок центральних областей та півдня України, де традиційно переважають місцеві сорти

 

 
         
 

PhD in Agriculture,

Кандидат с. г. наук

Олександр Кордін,

компанія Saaten-Union Romania

 

 

     
         
 

 

У нас є досить успішний досвід підбору, випробувань, екологічної адаптації та поширення сортів озимої пшениці в Румунії (а також у Молдові, Болгарії, Угорщині), де  спостерігаються  недостатня кількість опадів з частими посушливими явищами, що подібно до клімату Північного Степу України.

 

Так, в Румунії сорти нашої селекції займають перше місце на ринку. На основі мережі випробувань в регіонах  з мінімальним зволоженням впродовж 2015-2018 рр., ми  відібрали і почали державну реєстрацію декількох таких сортів і в Україні.

 

На сьогодні ми отримали державну реєстрацію 2-х нових сортів Фелікс та Атлон і починаємо впровадження та продаж насіння для господарств.

 

 

 

 

 

 

 

Сорт ФЕЛІКС – (різновид лютесценс) ультра ранній сорт, у якого налив та дозрівання зерна відбувається раніше, дозволяючи максимально ефективно використовувати весняну вологу до настання посушливих умов. Зимостійкість добра, висота рослин 62-65 см, колос 7-8 см, гарна озерненість та висока маса 1000 зерен, стійкий до проростання зерна в колосі, стійкий до посухи. Дуже високі якісні характеристики – вміст білка 14,0%, клейковини – 29,6%, сила борошна – 330 а.о., об’єм хліба 990-1010 мл, сорт віднесено до категорії сильних пшениць. Рекомендуємо для степової та лісостепової зон вирощування, для напів-інтенсивних та інтенсивних технологій, норма висіву 4,2-4,7 млн. га, строки сівби – ранні або оптимальні для зони вирощування.

 

Максимальна врожайність сорту пшениці Фелікс в Україні отримана:

  • Вінницький Держекспертцетр, 2016р. – 11,59 т/га

  • Кіровоградська Держсортостанція, 2016р. - 10,44 т/га

  • Нікопольський сектор польових досліджень, 2017р. - 7,78 т/га

 

 

На фото - сорт ФЕЛІКС – (різновид лютесценс) ультра ранній сорт озимої пшениці, у якого налив та дозрівання зерна відбувається раніше, дозволяючи максимально ефективно використовувати весняну вологу до настання посушливих умов

 

 

 

 

Сорт АТЛОН – (різновид лютесценс) середньо-ранній сорт із стабільно високою продуктивністю у всіх кліматичних зонах вирощування озимої пшениці. Зимостійкість добра, висота рослин 75-80 см, колос 8-9 см, гарна озерненість і стійкість до вилягання та посушливих явищ. Гарні якісні характеристики – вміст білка 13,4-13,6%, клейковини – 27,9%, сила борошна – 270 а.о., об’єм хліба 1000-1030 мл, сорт віднесено до категорії цінних пшениць. Рекомендуємо для всіх кліматичних зон, для інтенсивних технологій і отримання максимального врожаю, норма висіву 3,5-4,2 млн. га, строки сівби –  оптимальні або трохи пізніше оптимальних для зони вирощування. 

 

Максимальна врожайність сорту пшениці Атлон в Україні отримана:

  • Вінницький Держекспертцентр, 2016р. – 11,00 т/га

  • Кіровоградська Держсортостанція, 2016р. - 10,22 т/га

  • Черкаський відділ польових досліджень, 2017р. - 9,62 т/га

  • Первомайська Держсортостанція, 2017р. - 7,89 т/га

  • Донецька Держсортостанція, 2017р. - 7,40 т/га

 

 

На фото - сорт АТЛОН – (різновид лютесценс) середньо-ранній сорт озимої пшениці із стабільно високою продуктивністю в усіх кліматичних зонах вирощування озимої пшениці

 

 

 

 

На фото - високопродуктивний посів озимої пшениці

 

 

 

В виробничих умовах сорти можуть забезпечувати стабільну продуктивність в регіонах з нестабільним зволоженням на рівні 6,8 - 9,0 т/га та більше (Табл. 1).

 

 

 

Табл.1.  Урожайність сортів озимої пшениці, т/га, 2018 р.

 

Сорт

Кіровоградська обл., Кіровоградський р-н

Дніпропетровська обл., Синельниківський р-н

Черкаська обл., Уманський р-н

Атлон

 8,60

7,50

9,76

Фелікс

 8,06

6,80

9,74

 

 

Отже, застосування нових сортів озимої пшениці Фелікс та Атлон розширить технологічні можливості вирощування та може сприяти підвищенню врожайності і якості зерна в посушливих умовах вирощування.

 

 

 

На фото - уборка насіннєвих ділянок озимої пшениці за допомогою селекційного комбайна. Якісна селекція та насінництво сучасних сортів, з найкращою генетикою для посушливих умов від компанії Saaten-Union гарантує найвищу врожайність!

 

 

 

------------------------

 

 

 

 

 

Дивись також інші статті по пшениці:

 

Технологія вирощування озимої пшениці

Можно ли сеять пшеницу по пшенице или пшеница после пшеницы

 

Технология выращивания яровой пшеницы

 

Технология выращивания твердой пшеницы

 

 

 

 

Звертайтеся до нас з питань консалтингу та створення прибуткового аграрного бізнесу!

 

Гарантуємо якість послуг найвищого міжнародного рівня !

 

Контакти

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дисклеймер

© Всі права захищені. Захист авторських прав та правила сайту

© Agricultural Consulting Service - Агроконсалтинг. Технічний аудит агробізнесу. Агропроекти і ферми під ключ. Консультування з агробізнесу. Підвищення прибутковості аграрного бізнесу, отримання додаткового прибутку

www.farming.org.ua